Radyo mesaj gönder
 
radyo gönder
frekanslar

TSM kategorisinde en çok dinlenen diğer radyolar

Radyo Alaturka Dinliyorsunuz.

Radyo Alaturka bugün 0 kez dinlendi toplamda 29.396 kez dinlendi.

Radyo Alaturka

Radyo Alaturka

Radyo ALATURKA, Türk Kültürüne ve öz müziğimize sadık kalarak geniş kitlelere Türk Sanat Müziğimizi sevdirmeyi amaçlamıştır. Alışılagelmişin dışında gençlere de yaptığı kaliteli yayınlarla, Türk Müziği i sevdirmiştir.

Amacımız, yaşayan sanatçılara sahip çıkmak ve onlara hakettikleri değeri, gerek yaptığımız programlarla gerekse çaldığımız eserlerle vermektir. Tüm Türk Sanat Müziği konserlerinin destekçisi olarak yayınlarımıza devam ederken kendi öz müziğimizi yaşatmaya, müzik tarzımız ile her kesimden insana hitab etmeye çalışıyoruz. Türk Müziği’mizin en sevilen sanatçılarının radyomuzu ziyaretleri ve olumlu görüşleri ile her geçen gün dinleyici kitlemizi artırmayı hedefliyoruz.

Gerçek aşkı, saf sevgiyi en derin biçimde ifade eden şarkılarımız radyomuz için vazgeçilmezdir.. Herkesin hayatından en az bir tane, bir Türk Müziği şarkısı geçmiştir.. Dinlediğiniz müzik türü ne olursa olsun, mutlaka Türk Sanat Müziği de buluşulan ortak bir şarkı vardır..

Radyonuz Alaturka’da 50,60,70 ve 80li yıllara damgasını vurmuş, herkesin bildiği ve severek eşlik ettiği şarkılara 24 saat rastlamanız mümkündür. Hayatın zorluklarından, yaşamın stresinden sıkıntılarından bir an için sıyrılıp ruhunuzu dinlendirmek, yüreğinizi ferahlatmak isterseniz biz buradayız…Ve siz neredeyseniz biz oradayız.

Radyo Alaturka Programları

GÜNE MERHABA
Hafta içi hergün 07:00 – 10:00
Program Sunucusu : Serda SARAÇOĞLU
Trafik ve yol durumunun verildiği, pozitif ve neşeli şarkılarla sabah saatlerinde insanlara yaşama sevinci veren enerji dolu sunumla, zaman zaman bir konser, bazen bir tiyatro davetiyesini de dinleyicisiyle paylaşabilen, güne sıcacık bir merhaba diyebilmek için, tercih edilen bir program.

GÖNÜLDEN NAĞMELER
Hafta içi hergün 10:00-13:00
Program Sunucusu : Seçil SÜSLÜ
Türk müziği makam ve sanatçıları hakkında bilgiler verilen, daha çok dinleyicinin duygu ve isteklerine yer veren, kısaca hayata dair ne varsa herşeyin paylaşılabildiği aşk dolu, sevda dolu sadece yüreklere hitab eden bir program.

BİR SEVDADIR ŞARKILAR
Hafta içi hergün 17:00-20:00
Program Sunucusu : Tuğba SARAÇLAR
Şarkılarımızın bestekar ve güftekar isimleriyle birlikte sanatçılarımıza yakışan bir üslüpla dinleyicilerimize sunumu..En sevilen sevda şarkılarının paylaşıldıgı, günün yoğun stresinden kurtulmak isteyenler için, seçilmiş sarkılardan oluşan program.

Radyo Alaturka Özel Programları

CANLI CANLI MUSİKİ
Her Çarşamba 15:00-17:00
Program Sunucusu : Seçil SÜSLÜ
Türk Müziği’nde yaşayan ve bu müziğe emek vermiş sanatçıların enstrümanlar eşliğinde canlı yayında stüdyoda ağırlanarak şarkıların icra edildiği, haftada iki saat yayınlanan özel programdır.

DEVA İLE SAĞLIK
Her Salı 15:00-16:00
Program Sunucusu : Serda SARAÇOĞLU
Konusunda uzman bir doktorun konuk edildiği ve dinleyicilerin de katılımıyla merak ettikleri herşeye cevap bulabildiği bir sağlık programıdır.

ANADOLU RÜZGARI
Her Pazar 12:00-13:00
Program Sunucusu : Serda SARAÇOĞLU
Türk Halk Müziği’nde klasikleşmiş ezgileri ve türküleri ayrıca bu türkülerin hikayeleriyle birlikte sunulduğu, türkü programıdır.

SEYR-İ İSTANBUL
Her Perşembe 16:00-17:00
Program Sunucusu : Tuğba SARAÇLAR
İstanbul’daki tüm etkinlik ve konserlerin mekanları ile birlikte saat, içerik bilgilerinin verildiği dinleyicinin her türlü organizasyondan haberdar edildiği bir programdır.

VETAŞ’LA YAŞAM
Her Perşembe 15:00-16:00
Program Sunucusu : Seçil SÜSLÜ
İnsan sağlığı için hayvan sağlığı düşüncesinden yola çıkılarak hazırlanan programda, uzman veteriner hekimler eşiliğinde hayvansal gıdaların insan sağlığı üzerindeki etkileri konuşuluyor..

HAYATIN PÜF NOKTASI
Her Pazartesi 13:00-14:00
Program Sunucusu : Serda SARAÇOĞLU
Yaşamı kolaylaştıran püf noktaların yanısıra kadına ve hayata dair ne varsa paylaşıldığı, özellikle şifalı bitkiler hakkında da bilgilerin aktarıldığı özel programdır.

SİHİRLİ SANDIK
Her Salı 16:00-17:00
Program Sunucusu : Seçil SÜSLÜ
1960, 70 ve 80’li yıllara damgasını vurmuş türkçe sözlü hafif batı müziği şarkılarının yer verildiği ve aynı zamanda dönemin sevilen aranjman şarkılarının da paylaşıldığı özel programdır.

ADNAN KOÇ’LA ŞARKILARDAN FAL TUTTUM
Her Salı 17:00-19:00
Program Sunucusu : Adnan KOÇ

Radyo Alaturka Programcıları

Seçil SÜSLÜ
Eğitimci ve müzisyen bir ailenin kızı olarak konservatuvarı, müziği ve radyoculuğu seçmekten başka şansım yoktu sanırım. Ama yaşamımdaki seçimlerimden her zaman mutluluk duymuşumdur.
1 Aralık 1978’de Mersin’de öğretmen bir anne babanın ortanca kızı olarak dünyaya geldim. İlk sahne deneyimimi 7 yaşımda iken Müzik Öğretmeni olan babamın kemanı eşliğinde okulumuzun müsameresinde yaşadım. Ortaokul ve lise yıllarımda hayatımda sadece Türk Musikisi vardı. 1996 Yılında İşletme Fakültesini kazandım fakat içimdeki musiki aşkı beni konservatuvara kadar götürdü. 2003 Yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı bitirdikten sonra 1 yıl boyunca Büyükada ve Heybeliada İlköğretim Okullarında Müzik Öğretmenliği yaptım. Konservatuvar yıllarımda kendimi TRT korolarında hayal ederken bambaşka bir dünyanın içinde buldum. Ruhumdakileri, gönlümdekileri kelimelerle ve şarkılarla dinleyicilerimize aktarabildiğim bir dünya.

Tuğba SARAÇLAR
16 Ekim 1984 İstanbul doğumluyum. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde iki farklı bölüm okudum. İlk 2 yıllık Masaüstü Yayıncılık, diğeri 4 yıllık Medya ve İletiþim Sistemleri. Sektöre ilk adımımı dergilerle attım. Sonrasında yerel ve ulusal gazetelerle devam ettim. Eğitimimle birlikte bir dönem ulusal bir gazetede ekonomi muhabirliğini yürüttüm. 2005 yılında üniversitemin uygulamalı televizyon ve radyosunda asistanlıkla başlayan serüvenim 2007 yılının Ocak ayında Aydın Doğan Genç İletişimciler yarışmasında televizyon haberciliği dalında aldığım 3.’lük ödülü ile hız kazandı. Aynı yıl içinde CNNTÜRK Televizyonunda bir dönem ekonomi muhabiri (stajyertelifli) olarak çalıştım.
Ege müziğine olan aşkım beni radyo sektörüyle tanıştırdı. 2007’nin Eylül ayıydı, Radyo Alaturka ile tanıştım. (şimdilerde) bir Radyo Alaturka klasiği olan “Suyun İki Yanı”ile sizlere ulaşmaya başlamıştım artık. Bunun yanı sıra Türk Musiki’sine merakım ezeldendi. Bu merakımı canlı canlı yaşamaya başladım ‘Bir Sevdadır Şarkılar’ programımla. Hafta içi her gün, 13.00- 17.00 saatleri arasında ‘yüreğimden geçen en güzel sevda şarkılar’ ile sizlerleyim. Ayrıca “Suyun İki Yanı” ile her hafta cumartesi saat 16.00 ile 17.00 arasında yolculuğumuz sürüyor. Müziğin evrenselliğine hep inandım, bunu da sonuna kadar destekliyorum ve Türk Sanat Müziği, bizim esas kültürümüz. Her daim yaşamalı, yaşatılmalı.

Serda SARAÇOĞLU
27 Kasım 1980 Bilecik doğumluyum. Musiki sevdasını daha küçük birer çocukken kalplerimze aşılayan Öğretmen bir babanın en büyük kızı olarak, ilkorta ve lise eğitimimi ögretmenlik mesleğinin icap ettiği şekilde farklı illerde tamamladım…Radyo ile ilk randevum, 1994 yılında bir tanıdığımın beni o dönemin dünya tarihi açısından büyük önem taşıyan Bosna Hersek İç Savaşı konulu program da genç bir konuşmacı olarak, bulunduğumuz şehrin yerel bir radyosuna götürmesi ile gerçekleşti… Bir ders aralığında konuşmacı olarak katıldığım radyoda, bir anda kendimi dönemin mevcut teknolojik imkanlarıyla program sunarken buldum. O dönemde ki yaşam şartlarımız çerçevesinde yaklaşık bir yıl sektör içinde yeraldım.İki yıl sonra, yeni bir şehirde yeni bir çevrede kolay kolay vazgeçemeyeceğim radyo programcılığına devam ediyordum… Hafta sonları akşam üzerlerinde Günbatımı isimli müzik ve şiir programımda müzikseverlerle olan birliteliğim yaklaşık 3 yılı aşkın bir süre devam etti.
4 yıl boyunca İngilizce ve Almanca Dil eğitimi aldığım Lise den mezun olduğum 1999 dan bugüne gelene kadar eğitimini almış olduğum (Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret) Dış Ticaret Koordinatörlüğü görevimi uluslarası firmalarda gerçekleştirdim. Ancak bu uzun zaman dilimi beni Musikiye olan ilgimden koparamadı. İşimin yanısıra İstanbul’da Belediyelerin kültürel ve sanatsal etkinlikleri kapsamında düzenlenen bir çok konserde sunuculuk görevini üstlendim ve aynı zaman da Musiki derneklerinde bazı faaliyetler de bulundum.4 Mayıs 2009 günü hayatımın dönüm noktalarından biriydi. Çünkü yıllarca özlemini çektiğim radyoculuğa Türkiye de alanında tek ve en ayrıcalıklı radyosu Radyo Alaturka’yla geri dönmek benim için oldukça büyük bir önemliydi.. Haftanın 5 günü sabah 07:00 ile 10:00 saatleri arasında “Güne Merhaba” programımızla Radyo Alaturka dinleyicilerinin güne mutlu ve huzurlu bir başlangıç yapabilmeleri için, mikrofon başındayım.


 • commenter avatar Oğuz AKSU 2 sene önce

  Afganistan türk barış birliğinden yazıyorum uzun zaman oldu (4 ay ) oldu buraya geleli istanbulda evde hep sizi dinlerdin inanın çoook özledim Eşim yasemin kızlarım İrem ve cerene sevgilerimi yolluyorum sizin aracılığınızla yayını burda internetten dinlemeye çalışıyoruz çünki int berbat burda bi var bir yok

 • commenter avatar Reşit Kaan Gen&cced 2 sene önce

  ''kırmızı gülün alı var'' parçasını istiyorum.

 • commenter avatar yücel 2 sene önce

  fikrimin ince gülü yeni nesil sanatçıyı siz secin lütfen tşk edrim.

 • commenter avatar ahmet döner 2 sene önce

  agora meyhanesi veya fikrimin ince gülü yeni nesil sanatçıyı siz secin lütfen tşk edrim

 • commenter avatar SÜMMANI KARAMAN 2 sene önce

  Selamlar saygılar kolay gelsın sızden ZEKI MÜRENDEN SEN BENI UNUT çalarsanız çok sevınırım ıyıkı varsınız sızın sayenızde sanat müziği dınlıyoruz iyi günler dılerım

 • commenter avatar Faik TORUN 2 sene önce

  selamlar benim için ve sivas'taki ailem için muazzez ersoydan bir şarkı çalar mısınız

 • commenter avatar HURIE 2 sene önce

  BULGARISTANDAN SEVGILER