Radyo mesaj gönder
 
radyo gönder
frekanslar

Dini kategorisinde en çok dinlenen diğer radyolar

Radyo Cihan Dinliyorsunuz.

Radyo Cihan bugün 0 kez dinlendi toplamda 5.854 kez dinlendi.

Radyo Cihan

Radyo Cihan

1993 yılında kurulan ilk özel radyolardan birisi olan Marmara FM, 06.04.2011 tarihinden itibaren yeni bir isim yeni bir yönetim ve yeni bir yayın anlayışıyla yayın hayatına devam ediyor. Geçmişinde düzeyli bir radyoculuk ortaya koyup azımsanmayacak bir dinleyici kitlesine ulaşan, hem yayınları hem programlarıyla, kalitesinden ödün vermeden uzun yıllar dinleyicilerinin gönlünü fetheden Marmara FM artık yayın hayatına aynı frekanstan RADYO CİHAN olarak devam ediyor. Yeni bir soluk olup, özünden, maddi ve manevi değerlerinden ödün vermeden hem eski müdavimlerini yeni bir heyecana sevk etmek hem de yeni müdavimlerinin gönlünde taht kurmak isteyen RADYO CİHAN yayın sektöründe hakkettiği yeri en kısa sürede alacaktır.

RADYO CİHAN üstlendiği misyonun ve mesuliyetinin farkında bir kurumdur. Halka karşı sorumluluğunun ötesinde Hakk a karşı sorumluluğu RADYO CİHAN ın yayınlarında metafizik geriliminin oluştururken, bu metafizik gerilimle sizlere daha güzel hizmet sunmamız için bizlere gerekli heyecan ve gerilimi sağlamaktadır. Dinleyicilerimizin yorumları ve bizi yönlendirmeleri daha kaliteli ve isabetli yayın yapmamızda bizim en büyük yardımcımız olacaktır. Bizler RADYO CİHAN olarak Hak ve Hakikati anlatmak için sizlere sesleniyoruz ve Bu Sesi Herkes Duymalı diyoruz.

Radyo Cihan Uydu Frekansları:
Türksat2A, Frekans: 12685 Mhz, Horizontal(H), Symbol: Ret 30000 Fec 5/6

Radyo Cihan Pprogramları
Kürsüden Gönüllere
Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi daha medresede dönemlerinde ara ara cami kürsülerinde vaaz vermeye başlamıştır. 1959 yılında ise Edirne Yıldırım Akmescid Camii’nde başladığı imamlık ve vaazlık hayatına 1991 yılına kadar devam etmiştir. Bu dönem içerisinde Fethullah Gülen Hocaefendi içten ve duygusal vaazlarıyla halkın ciddi teveccühünü kazanmıştır. İşte Bu vaazların büyük bir bölümü zamanın zor şartlarına rağmen, birkaç fedakar iş adamının sayesinde hem teyp hem de video kasetlerine kaydedilmiştir. Vaazlara katılanların “Hey gidi günler” dediği, vaazlara katılamayanların ise “keşke o günlerde ben de olsaydım da dinleseydim” diye hayıflandığı unutulmaz Anadolu vaazları Radyo Cihan farkıyla Kürsüden Gönüllere programıyla radyonuzda.

Minberden Yükselen Ses
Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendinin uzun yıllar Minberden irâd ettiği heyecanlı ve duygu yüklü hutbeleri Radyo Cihan’dan dinleyebilirsiniz.

Gurbet Solukları
Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendinin 1999 yılından bu güne kadar Hüzünlü Gurbet yaşadığı Amerika’da dar dairede yapmış olduğu yayınlanmış ve yayınlanmamış sohbetleri.

Sorular ve Cevaplar
Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendinin farklı ortamlarda farklı sorulara vermiş olduğu ve sizin de ilginizi çekecek olan soruların cevabını Sorular Cevaplar programında dinleyebilirsiniz.

Pırlanta Okumaları
Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendinin bu güne kadar 57 kitabı basılmış olup, azımsanmayacak bir okuyucu kitlesi tarafından kitapları takip edilmektedir. Radyo Cihan olarak, kitap okumaya imkan bulamayan, vakit ayıramayanlar ve görme engelli insanlarımız için Hocaefendinin kitaplarını seslendirdik. Pırlanta Okumaları programında Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendinin Pırlanta serisi kitaplarını sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Kurân-ı Hakîm ve Meâl-i Şerif
Arapça metni Kabe imamlarından Saad Gâmidi’nin okuduğu, mealini Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın yaptığı ve meali Hayri Küçükdeniz’in seslendirdiği Hatm-i Şerîf’le hem günlük hatminizi Mukabele tarzında yapacak hem de okuduğunuz İlahi Kelâm’da bize ne emrediliyor onu öğreneceksiniz.

Kur’ân İklimi
Hem Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu mümtaz hafızların hem de Dünyaca ünlü hafızların okuduğu İlahi Kelam olan Kur’ân-ı Hakîmden tam bir Kur’ân ziyafeti dinleyeceksiniz.

Dua Zamanı
“Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var” diyen Yüce Yaratıcıya bir yakarış, bir yalvarışla ve duaların icabeti için toplu bir şekilde en güzel niyazda bulunmak için Radyo Cihan’a bekliyoruz. Dua Zamanında her gün Kulubu’d-Daria, Cevşen-i Kebir ve Bir Kırık Dilekçe eserlerinden en güzel dualara Radyo Cihan’da iştirak edebilirsiniz.


  • commenter avatar hakan giyim 10 ay önce

    ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN ARABADA NETTE HERYERDE DİNLİYORUZ